Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 535 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

"Na Renie i Dunaju bez zmian". Turbogermanie atakują!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Krótkie i subiektywne odpisanie na wywiad:

//sigillumauthenticum.blogspot.com/2018/09/zadne-wiarygodne-zroda-nie-potwierdzaja.html

 (Sigillum Authenticum to taki Festung współczesnych Turbogermanów)

 

"O to postanowiłem zapytać doktora hab. Henryka Słoczyńskiego, historyka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, badacza polskiej myśli historycznej, szczególnie jej twórców z epoki romantyzmu, krakowskich konserwatystów oraz malarstwa historycznego Jana Matejki."

Dobór specjalisty do tematu poraża geniuszem, bo każdy sztubak wie, że kto się zna na romantyzmie to zna się na przedchrześcijańskiej historii Polski :)

"Zauważmy rzecz podstawową – gdyby rzeczywiście istniało „Imperium Lechitów” obejmujące ziemie dzisiejszej Polski, to w czasach od głębokiej starożytności po średniowiecze byłby to potężny czynnik polityczny ówczesnego świata."

Rzymianie nie przekroczyli Dunaju i Renu. Czyżby niezwyciężone legiony rzymskie powstrzymywali nieliczni, niezorganizowani, bosonodzy tambylcy? Tłumaczy się to tym, że "nic tam nie było wartościowego do ukradzenia przez Rzym". Szkoda, że jakaś ślepota opadła Rzymian bo jakieś 700 lat później podobno wywożono stamtąd miliony niewolników. Czyżby niewolnicy, koloniści czy gladiatorzy nie byli potrzebni Rzymowi (nie licząc bursztynu, skór, metali)?

"Wizja takiego imperium stoi w ewidentnej sprzeczności z wielką liczbą pewnych źródeł, nie tylko pochodzących z ziem słowiańskich i ich bliskiego sąsiedztwa. Istnieje ogrom źródeł arabskich (także o wiele starszych od zapisków źródłowych o Polsce, które uznajemy za autentyczne), pokazujących, że ziemie słowiańskie były rezerwuarem niewolników dla krajów islamu. I to jest niezbity fakt historyczny. "

A jakie to są te "pewne źródła"? Kto pisał, z jakimi intencjami? Kto je tłumaczył, kiedy powstały, gdzie, co, kiedy? Nasz romantyk (znawca romantyzmu) nie podaje.
Parę ogólników i klękajta wieśniaki bo ja ałtorytet tak se mówiem.
O niewolnikach słowiańskich wiadomo od X(?) wieku czyli nagle skoczyliśmy z  Wielkiej Lechii sprzed 3 tys. lat temu do 1 tys. lat temu. Propaganda wstydu musi trwać :)

Pozatym co to znaczy "ziemie słowiańskie były rezerwuarem niewolników dla krajów islamu", jakie to kraje, w którym wieku, przez ile lat, ile źródeł to potwierdza, jak wiarygodne są to źródła? Czy mówią wprost, czy sugerują, ile procent niewolników stanowili Słowianie a ile inne ludy?
A może Polska była wyjątkiem?


Europa była źródłem kolonializmu czy to znaczy, że Polska też?


 Pomieszanie z poplątaniem, przeskoki w czasie, opis ogółu i wyciąganie na tej podstawie wyniosków o szczególe. Byle pedagogika wstydu nie upadła!
Byle Polacy nadal myśleli, że ich przodkowie wypełzli z bagien Prypeci, że trudnili się handlem niewolników bo nic innego nie umieli, nie umieli sklecić własnego państwa i dopiero zachodnie chrześcijaństwo ich tego nauczyło.

"Ani nie musi, ani nie może. O tym, że żadnego imperium lechickiego nie było, rozstrzyga w sposób absolutny argumentacja ex silentio, czyli fakt milczenia źródeł."


Z tym "ex silentio" to bym był ostrożny. Do XVIII wieku milczano o innych planetach Układu Słonecznego a potem znaleziono jeszcze trzy.

Nasz historyk ulega złudzeniu, że bycie wielkim imperium polega na laniu wszystkich dookoła po mordzie, walkach dynastycznych, podnoszeniu podatków. Wtedy mamy hałas i wojny, wojny lądują w kronikach, kroniki są pieczołowicie przechowywane.


A co jeśli było takie imperium co nie zamierzało ingerować w inne państwa dopóki nie było sprowokowane? I trzymało gębę na kłódkę nie informując cudzoziemców o swoim potencjale? Czyli nie za bardzo nadawało się do kronik. Co miał pisać rzymski kronikarz? "Na Renie i Dunaju bez zmian"?


A pozatym kroniki giną w wiekach. Chrześcijanie i muzułmanie zniszczyli ogromne ilości starożytnych ksiąg i innych świadectw piśmniennych w czasie swoich rządów. W Europie, Afryce, Amerykach.


"Zwłaszcza, że mamy tu paradoks. Z jednej strony Kościół niszczył dowody i źródła o Wielkiej Lechii, a z drugiej strony dostojnicy kościelni sami pisali o Lechii, jak chociażby Mistrz Wincenty (biskup krakowski), domniemany autor Kroniki Wielkopolskiej Godzisław Baszko (kustosz katedry poznańskiej), Dzierzwa (franciszkanin), Jan Długosz (kanonik krakowski), Maciej Miechowita (kanonik krakowski). Do tego dodajmy jeszcze spisywane roczniki katedralne czy klasztorne..."

Jaki paradoks?

Wystarczy uświadomić sobie dwie rzeczy.


1. Zbrodniarz zaciera ślady.
2. Z drugiej strony, nie ma zbrodni doskonałej i zawsze jakieś (chociażby małe) ślady zostają.

Czyli w tej konkretnej sytuacji.

1. Kler "ogniem i mieczem" zdobył monopol na pisanie i czytanie więc nic dziwnego, że literatura była tworzona głównie przez księży i pisana pod dyktando ideologii chrześcijańskiej.
2. Jednak nawet wśród księży zdarzali się uczciwi ludzie, którym czasem udawało się przemycić jakąś mglistą prawdę.

I tu niestety urywa się część pierwsza wywiadu barana z osłem.
 

Z niecierpliwością czekam na drugą.

  Taki sobie Turbo-Słowniczek

Turbosłowianie, turbolechici- osoby uważające, że istniało wielkie imperium Słowian tak od ok. 1500 lat p.n.e do X w.n.e. (tak mi się zdaje bo książek Bieszka nie czytałem).

Turbogermanie - osoby uważające, że Słowianie pojawili się dopiero w IV w.n.e. i zasiedlili tereny po bardziej rozwiniętych Germanach (sugeruj się: po ludach niemieckojęzycznych) co wyemigrowali na Zachód to jest do Rzymu. Także osoby uważające, że dopiero (domniemany) Chrzest w 966 r. wprowadził na ziemie polskie cywilizację łacińską Niektórzy łaskawie przyznają, że może ze wiek wcześniej była to religia prawosławna ale tak czy siak, na pewno krześcijańska.

Także osoby uważające, że chrześcijaństwo to postęp chociaż w tamtych czasach Słowianie stali moralnie wyżej niż chrześcijanie. Potem niestety się stoczyli do poziomu chrześcijan.
 

KOMENTARZE

 • Autor
  Gdyby mozna bylo poszperac w archiwach Watykanu...
 • Dokładnie
  „Pomieszanie z poplątaniem, przeskoki w czasie, opis ogółu i wyciąganie na tej podstawie wyniosków o szczególe. Byle pedagogika wstydu nie upadła!
  Byle Polacy nadal myśleli, że ich przodkowie wypełzli z bagien Prypeci, że trudnili się handlem niewolników bo nic innego nie umieli, nie umieli sklecić własnego państwa i dopiero zachodnie chrześcijaństwo ich tego nauczyło.”

  Islam powstał w VI wieku, dla którego „ziemie słowiańskie były rezerwuarem niewolników”, co ma być dowodem na to, że żadna Wielka Lechia, żaden Lechistan przedtem nie istniał. W czasach rzymskich w dzisiejszej Polsce były zupełne pustki, bo jeszcze nie zdążyliśmy przywędrować nie wiadomo skąd. Było tak pusto, że Rzymianie stwierdzili, że tam nie ma po co nawet zaglądać, choć, o dziwo, nie omieszkali zajrzeć aż na Wyspy Brytyjskie, które są o wiele dalej. Pewnie lasy były za gęste, chociaż obok, w dzisiejszych Niemczech już nie.

  Przez setki lat nam wmawiano, że Słowianie nigdy nie posługiwali się żadnym pismem, o jakich źródłach więc tu mowa? Jedynie co przetrwało, to starożytne słowiańskie zapisy w zabitych deskami klasztorach prawosławnych, gdzie Watykan nie miał dostępu. Bo gdyby nie one to i w to kłamstwo przyszłoby nam uwierzyć.
 • Kler "ogniem i mieczem" zdobył monopol na pisanie i czytanie więc nic dziwnego, że literatura była tworzona głównie przez księży
  - w jakim miejscu tak było i w jakim kraju?

  W 966 roku kler watykański napadł na Polskę i zaczął palić książki w każdym polskim domu?
  czy czasem ktoś nie oczadział?
 • @Lotna 00:11:11
  Mi tam nikt przez kilka wieków nic nie wmawiał -

  uparcie stosuje Pani chwyty erystyczne

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka

  szczególnie punkt 1 czyli uogólnienie

  To, że WL nie istiała nie znaczy wcale, że była tu tylko puszcza - nikt taknie mówi (poza g. Braunem rzekomo)

  naprawde nie wie pani, czemu rzymianie ustanowili limes imperii na Renie?

  jakwidac lasy germańskie (szczególnie teutoburski) był dla nich tez za gęsty i zbyt daleki

  pozdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930