Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
61 postów 535 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

Kto winien? Czyli Polaku ulecz się sam.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Króciusieńkie spostrzeżenia.

Polacy sami sobie są winni bo jakby nie patrzeć, od 30 lat wybierają ciągle tych samych ludzi.

Co w polityce robi jeszcze taki Tusk, Kaczyński, Miller? 10, 15 lat rozumiem, ale potem ludzie powinni się obudzić i głosować na nowych ludzi a tych nicponi pogonić. A "jak nie ma na kogo głosować" to powinni zachęcać mądrych ludzi do udziału w polityce ("służba publiczna to zaszczyt") a nie do emigracji.

Tymczasem zachęcają do emigracji młodych.

Kupują w zachodnich marketach które zyski wysyłają do spółek-matek za granicę.

Bezmyślnie oglądają media realizujące obce interesy.

A potem narzekają, że nie ma renty i emerytury, na opiekę zdrowotną...

 

Śmieszne. I Tragiczne zarazem.

 

Polaku! To twoja wina! Przez własną głupotę masz to co masz! Więc nie rób z siebie teraz ofiary, trzeba było myśleć i działać kilkanaście lat wcześniej. I chociaż teraz zacznij myśleć! A jak nie? 

KOMENTARZE

 • To proste...
  Miller jest już out ale tych dwóch szkodników niestety ciągle przy władzy.
  Odpowiedź jest bardzo prosta.
  Przy okrągłym stole podzielono się władzą i pieniędzmi.
  Tak więc tylko ci ludzie posiadają kontrolę nad mediami głównego ścieku a to one mają decydujący wpływ na kogo głosuje "masa".
 • @Robik 14:00:14
  "Tak więc tylko ci ludzie posiadają kontrolę nad mediami głównego ścieku a to one mają decydujący wpływ na kogo głosuje "masa"."

  Mogą sobie mieć media głównego nurtu, ale zwykły Polak już dawno (pewnie z 10-15 lat temu), patrząc w swój coraz cieńszy portfel, powinien dojść do wniosku, że coś tu szwankuje i zacząć zmieniać swoje zachowanie. A nie zmienia. Z wygody? Z głupoty? Bo trudno mu się przyznać do błędu? Nie wiem.
 • @kowalskijan584 18:58:01
  wkrótce napiszę dlaczego
 • @kowalskijan584 18:58:01
  Trzeba zaznaczyć od razu, że zaledwie około połowy z uprawnionych do głosowania, oddaje swój głos w wyborach. To daje od 14 do 16 mln głosów. Odliczmy pracowników "budżetówki" i członków ich rodzin, a także wszystkich innych (z rodzinami), którzy prowadzą jakikolwiek biznes czerpiący ze środków budżetowych, z dotacji unijnych, z fundacji, mających kredyty na 30 lat... a zostanie nam 1-3 mln głosów, o które tak naprawdę "muszą nasi politycy powalczyć". To dla nich jest te +500. Przy następnych wyborach parlamentarnych odstawią ten sam numer, ale z podniesieniem kwoty wolnej od podatku. No wiecie, w pierwszej kadencji udało się naprawić system i wystarczyło tylko na drugie dzieci. Teraz skorzystają wszyscy najmniej zarabiający. I bingo! Przy tej konkurencji ciężko będzie nie zdobyć 2/3 mandatów.

  15 lat temu, zwykli Polacy zaufali, że jak wejdziemy do UE, to będzie lepiej. I jest. Mają pełne półki w sklepach, pełno kanałów w tv, komputery, telefony, internety. Samochodów więcej niż parkingów, choć firm budujących parkingi, chodniki i ścieżki rowerowe jak grzybów po deszczu. Promocje, kredyty, wczasy, luksusy, rodziny za granicą...
  Przecież taki raj mamy, że już innych do siebie ściągamy. I przyjeżdżają.

  Pamiętam czasy, gdy Polacy jeździli w Niemczech po "wystawkach i flomarkach", a następnie zwozili używany sprzęt do kraju z niezłym zyskiem. Dziś w moim mieście wystawki są organizowane kilka razy w roku. Aby pozbyć się starych mebli, wystarczy zadzwonić i przyjedzie firma, która zabierze. Jak są w dobrym stanie, przekazywane są różnym fundacjom, reszta nie trafia na wysypisko, a jest w miarę możliwości utylizowana. Dziś rzeczy stare bądź używane, to tylko w antykwariatach, szmateksach i komisach samochodowych.

  A na pytanie:
  Dlaczego ta cała reszta uprawnionych nie głosuje?
  Odpowiem:
  Nie widzi wartościowych ludzi, którym mogłaby powierzyć swoją przyszłość, bo za każdym razem jak się ktoś nowy pojawia, to w obecnym systemie wyborczym nie ma szans na samodzielny start, a musząc się jednoczyć z jakąkolwiek partią, traci zaufanie?
  Ma to głęboko w... i dba tylko o swoje, nie patrząc na to, że krzywda dzieje się wkoło, bo to nie o nich chodzi, nie ich dotyczy i nie oni cierpią, wszak im się dobrze powodzi... dopóki krzywda ich nie spotka?

  P.S. Czy jest Pan pokrzywdzony przez system (czyt. wymiar sprawiedliwości)?

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITCZNIE

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 23:40:26
  "Nie widzi wartościowych ludzi, którym mogłaby powierzyć swoją przyszłość, bo za każdym razem jak się ktoś nowy pojawia, to w obecnym systemie wyborczym nie ma szans na samodzielny start, a musząc się jednoczyć z jakąkolwiek partią, traci zaufanie? "

  Zatem trzeba mądrych ludzi zachęcać do brania udziału w polityce.
  Trzeba chodzić na wybory i choćby dla zachęty głosować na nie-partyjniaków. Wtedy z czasem, mądrym ludziom będzie się chciało startować w wyborach i wybór będzie coraz większy i lepszy.

  "P.S. Czy jest Pan pokrzywdzony przez system (czyt. wymiar sprawiedliwości)? "

  Jeszcze nie :) ale patrząc co się dzieje, nie wiem co mnie spotka za kilka,kilkanaście lat.
 • @kowalskijan584 08:18:12
  "Trzeba chodzić na wybory i choćby dla zachęty głosować na nie-partyjniaków. Wtedy z czasem, mądrym ludziom będzie się chciało startować w wyborach i wybór będzie coraz większy i lepszy."

  W naszym mieście, po pierwszych nieudanych wyborach, każdy nie-partyjny stara się w kolejnych... być na liście partyjnej.
  System się betonuje.

  TzT
 • @wiedzajestwksiążkach 13:45:09
  "W naszym mieście, po pierwszych nieudanych wyborach, każdy nie-partyjny stara się w kolejnych... być na liście partyjnej.
  System się betonuje. "

  A teraz wyobraźmy sobie, że ludzie idą na wybory i oddają głosy na nie-partyjniaków. Jest tego powiedzmy 30%. Oczywiście, mało który nie-partyjniak się dostaje. Ale co sobie myśli nie-partyjniak widząc taki wynik:

  a) nie wybrali mnie więc nie warto startować w wyborach, pozatym 70% głosów oddali na partie :(

  b) bardzo wielu ludzi (30%) chętnie oddaje głosy na nie-partyjniaków, będę startował w następnych wyborach tylko lepiej się przygotuję

  Niestety pokutuje taka mentalność, że lepiej głosować na "mniejsze zło" niż na nową osobę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930